Usługi faktoringowe

Usługi faktoringowe w branży TSL dostosowane są do specyficznych potrzeb i wyzwań związanych z transportem, spedycją czy logistyką. Stanowią cenny instrument wspierający przedsiębiorstwa w utrzymaniu płynności finansowej oraz efektywnym zarządzaniu wierzytelnościami, a także ryzykiem w tej konkurencyjnej dziedzinie. Faktoring daje możliwości zarządzanie swoim kapitałem, co może przyczynić się do efektywniejszej eksploatacji floty i rozwoju prowadzonego biznesu.

Jako doświadczone przedsiębiorstwo, działające od lat w branży transportowej, logistycznej i spedycyjnej, oferujemy naszym klientom oraz partnerom biznesowym bezproblemowy przebieg transakcji płatniczych. Zapewniamy dogodne warunki współpracy, np. E-Skonto, czy szybkie płatności.

E-Skonto – co to takiego?

E-Skonto w branży TSL to rodzaj rozliczenia finansowego wykorzystywanego w ramach umów handlowych zawiązywanych między dostawcami usług transportowych lub spedycyjnych a ich klientami. Przyznanie przez spedytora Skonta zapewnia kontrahentowi szereg udogodnień w obszarze finansowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu może on liczyć na procentowe zmniejszenie sumy należności udzielanej przewoźnikowi w zamian za przedterminowe uiszczenie opłaty.

Zarówno z punktu widzenia firmy, jak i kontrahentów, jest to doskonałe rozwiązanie. Dzieje się tak, ponieważ zapewnia możliwość stosowania elastycznych, indywidualnie dostosowywanych terminów płatności – bez obaw o ewentualne negocjacje ze strony przewoźnika. Ten typ rozliczenia może być stosowany w odniesieniu do różnych kwestii, takich jak szybkie płatności, ilość usług transportowych czy też w ramach stałej współpracy. Brak konieczności angażowania własnych środków to kolejna zaleta Skonta.

Szybkie płatności – Skonto

E-Skonto ma na celu zoptymalizowanie i ułatwienie rozliczeń handlowych. W ten sposób eliminuje potrzebę manualnego monitorowania systemu płatności. Niezaprzeczalnie jest to jedna z najwygodniejszych form, ponieważ cały proces finansowy może być realizowany przez E-Skonto, a więc w formie online. Wszelkie formalności i ilość dokumentacji są ograniczone do minimum.

Dzięki zoptymalizowanemu systemowi możliwe jest natychmiastowe rozliczanie płatności, co znacząco eliminuje opóźnienia i zwłokę w przepływie pieniędzy. Dostępność środków w czasie rzeczywistym sprawia, że klienci mogą natychmiastowo nimi dysponować. To z kolei ma kluczowe znaczenie w dynamicznej branży transportowej i logistycznej.

Faktoring TSL – szybkie płatności i indywidualne dopasowanie oferty rozliczeniowej

Nasza oferta obejmująca Skonto TSL jest elastyczna i dostosowywana do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Faktoring umożliwia personalizację procesów rozliczeniowych. Natomiast usługa szybkich płatności determinuje płynność finansową i pozwala skupić się na rozwoju biznesu.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do oferowanych przez nas usług obejmujących faktoring, SKonto i innych kwestii związanych z prowadzonymi formami rozliczeń finansowych serdecznie zapraszamy do kontaktu. Dane znajdują się w zakładce „Kontakt”.

Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!
Kontakt
Szybki kontakt!
+
Wyślij!