Transport ponadgabarytowy

 

Transport ponadgabarytowy, zwany również ponadnormatywnym lub nienormatywnym,  definiujemy jako przewóz ładunków, których wielkość i masa przekraczają normy zawarte w prawie o poruszaniu się po drogach krajowych i międzynarodowych. Transport ponadgabarytowy jest kwestią regulowaną prawnie, a do jego organizacji niezbędne są stosowne zezwolenia.

Co wyróżnia transport ponadnormatywny?

Długość

O transporcie ponadnormatywnym mówimy, gdy długość środka transportującego jest równa 16,5 m lub większa.

Szerokość

Szerokość pojazdu, który przewozi ładunek ponadgabarytowy  musi być równa lub większa 2,50 m.

Wysokość

W przypadku transportu wielkogabarytowego wysokość pojazdu wraz z przewożonym ładunkiem musi być równa lub wyższa 4,00 m

Masa całkowita

Gdy łączna masa całkowita – pojazd, ładunek, paliwo, kierowca jest równa 42 tonom lub większa mówimy o transporcie wielkogabarytowym.

Oferta
Transport maszyn

Maszyny i urządzenia rolnicze – kombajny, ciągniki, siewniki i inne ze względu na swoje wymiary i ciężar mają specjalne wymagania transportowe. Niezmiernie istotne są duża plandeka oraz zabezpieczenia, dzięki którym przewożona maszyna nie uszkodzi się i nie będzie zagrażać bezpieczeństwu użytkowników ruchu.

Transport naczep

Jak przetransportować naczepę? Rolę odgrywa tutaj cały szereg spraw – sprawne umieszczenie naczepy na pojeździe, zabezpieczenie jej, zoptymalizowana trasa – najlepiej taka, dzięki której unikniemy licznych skrzyżowań. Kolejne kwestie to  umiejętności kierowcy, aż wreszcie prawidłowy  rozładunek.

Transport załadunku

Przedsiębiorcy przewożą rożnego typu ładunki, w tym ładunki wielkogabarytowe, na przykład sprzęt budowlany, zbiorniki, cenne eksponaty i wiele, wiele innych. Dla każdego przedsiębiorcy ważna jest szybka realizacja oraz gwarancja, że przewożony ładunek dotrze na miejsce bez szwanku.

Transport specjalistyczny

Przewóz konstrukcji stalowych, linii produkcyjnych, elektrowni wiatrowych, przęseł mostów i wież jest niezmiernie wymagający. Konstrukcje mają niestandardowe kształty, a nawet drobne uszkodzenie generuje wysokie koszty. Specjalistyczne naczepy oraz umiejętności kierowcy odgrywają tu bardzo ważną rolę.

Co wyróżnia naszą firmę ?

 

transport ponadgabarytowy TSL NORDIC
transport międzynarodowy Niemcy - Polska

Długie trasy

 

Uzyskanie odpowiednich zezwoleń

 

Podczas organizacji transportu wielkogabarytowego nie można pominąć kwestii prawnych. Niezbędne są odpowiednie zezwolenia. Wyróżniamy siedem kategorii zezwoleń w zależności od rodzaju i wielkości ładunku.

 

TSL - Doświadczenie i Jakość

Transport wielkogabarytowy to skomplikowany proces, który wymaga ogromnej wiedzy, ale także doświadczenia. Postaw na naszą firmę!

 

Mamy duże doświadczenie w realizacji transportów ponadgabarytowych, jesteśmy w stanie zaplanować trasę przejazdu od początku do końca, wraz  z załatwieniem wszelkich formalności celnych i dodatkowych, takich jak:

 

  • eskorta policji
  • ekspertyzy mostowe
  • objazd trasy
  • usuwanie oznakowania drogowego (tzw VLM)

 

Zadbamy o każdy szczegół. Gwarantujemy, że z naszą firmą nawet najtrudniejszy ładunek na czas i bez najmniejszego szwanku dotrze we wskazane miejsce.

Zapraszamy do współpracy!

KONTAKT

Skontaktuj się z nami

 

Skontaktuj się z nami

Tel. 600 900 870

Lub wypełnij formularz kontaktowy

captcha

Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!
+48 600 900 860
Kontakt
Szybki kontakt!
+
Wyślij!