Transport ponadgabarytowy

Jesteśmy firmą transportową TSL Nordic i jako jedni z niewielu oferujemy również transport ponadgabarytowy. Ta forma przewozu towaru jest najtrudniejsza i najbardziej wymagająca dla przewoźnika.

Wymaga wielogodzinnych przygotowań jeszcze przed załadunkiem towaru, jak i późniejszego doświadczenia kierowców oraz pilotów już na trasie. Ponad 14 000 obsłużonych zleceń i 4000 zadowolonych klientów świadczą o naszym zaangażowaniu i doskonałym realizacjom. Poznaj już dziś transport ponadgabarytowy TSL Nordic!

Jak wygląda transport ponadgabarytowy TSL Nordic

Transport ponadnormatywny jest odpowiedzią na potrzebę przewozu największych towarów, których rozmiary wykraczają poza te dopuszczone prawnie. To oznacza, iż ładunki podczas transportu wielkogabarytowego są bardzo szerokie, bardzo długie lub bardzo ciężkie i tym samym wymagają specjalnego traktowania na każdym etapie działań spedycyjnych. Zazwyczaj taki rodzaj przewozu kieruje się do przemysłu ciężkiego, np. w postaci urządzeń czy też elementów budowlanych, których nie da się rozebrać na czas transportu.

Transport ponadgabarytowy wymaga pozwoleń, które zazwyczaj nie są potrzebne w tradycyjnym przewozie. Firma spedycyjna musi dysponować wiedzą niezbędną do realizacji takich zleceń jak i doświadczeniem, które umożliwia dowóz ładunku na miejsce przeznaczenia. Nasza firma TSL Nordic oczywiście posiada niezbędne zezwolenia i certyfikaty uprawniające nas do świadczenia tego rodzaju usługi. To wiele mówi o naszej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Zawsze podczas transportu ponadgabarytowego wymagana jest obecność pilota w osobnym pojeździe, zazwyczaj w samochodzie osobowym.

Transport ponadgabarytowy według prawa drogowego występuje wtedy gdy:

  • szerokość ładunku lub pojazdu przekracza 2,5 metra,
  • długość naczepy przekracza 16,5 metra,
  • długość przyczepy przekracza 18,5 metra,
  • wysokość jest większa niż 4 metry,
  • masa wynosi więcej niż 42 tony.
Skontaktuj się z nami!
+48 600 900 860
Formularz kontaktowy

Jak przebiega proces transportu wielkogabarytowego?

Transport ponadgabarytowy jest bardzo wymagający ze względu na kilka powodów. Pierwszym z nich jest nieporęczny wymiar przewożonego ładunku, który wywołuje mnóstwo problemów na trasie. Ładunek o bardzo dużej szerokości (znacznie większej niż szerokość naczepy) implikuje kłopoty podczas ruchu na każdej jezdni, gdyż pojazdy jadące z naprzeciwka mają znacznie mniej miejsca do manewru. Ponadto szeroki towar powoduje, że planując trasę nie powinny znaleźć się na niej ciasne przejazdy i wąskie uliczki oraz zatłoczone miasta.

Drugim problemem jest długość ładunku, który w wielu przypadkach przekracza 20, a nawet 30 metrów. Wówczas największym problemem nie jest jazda na wprost, lecz zakręty. Kierowca musi brać pod uwagę fakt, iż przy każdym zakręcie z pewnością nastąpi wyjazd na przeciwległy pas, niekiedy również poza drogę. W takich sytuacjach niezbędny jest pilot, który będzie mógł na bieżąco kontrolować możliwość przejazdu przez utrudnione miejsca, a także pokieruje ruchem w razie potrzeby.

Waga również implikuje pewien problem, lecz jednocześnie najłatwiejszy do ominięcia. Wiele mostów lub przejazdów ma dość rygorystyczne ograniczenia względem dopuszczalnej wagi poruszających się po nich pojazdów i często wynosi kilkanaście ton. Zazwyczaj jednak łatwo je ominąć, lecz kosztem nieco dłuższej, bo bardziej okrężnej trasy.

tir2

Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy dobro naszych klientów

Dla nas liczy się dobro klientów i ich zadowolenie, dlatego wybieramy wyłącznie takie rozwiązania, które sprostają największym wymaganiom nowoczesnych przedsiębiorców. Nasi pracownicy pomagają na każdym etapie realizacji, udostępniają aktualne położenie, a nawet kontaktują się w imieniu klienta z danym kierowcą. Równie istotne są kosztorysy. Tworzymy cenniki na podstawie wielu zmiennych i zawsze staramy się być konkurencyjni podczas planowania budżetu na realizację.

Równie istotne są pojazdy. Nasza firma TSL Nordic nie uznaje półśrodków, dlatego wśród pojazdów znajdziesz tylko i wyłącznie nowoczesne modele, bezawaryjne, pewne i bardzo dobrze utrzymane. Wszystkie usterki usuwamy natychmiast po ich pojawieniu się, a dzięki wielu przeglądom przed dłuższymi trasami zmniejszyliśmy praktycznie do zera ryzyko ich wystąpienia na trasie. Dlatego jeśli cenisz sobie pewny transport ponadgabarytowy, koniecznie skorzystaj z naszej oferty.

Wybierając transport ponadgabarytowy zdecyduj się na doświadczoną firmę TSL Nordic

W naszej firmie przykładamy ogromną uwagę do planowania trasy. Zgłębiamy całą wiedzę niezbędną do pokonania danego odcinka i staramy się, aby każdy transport ponadnormatywny odbył się bez jakichkolwiek kłopotów i problemów na każdym z nich. Planowanie trasy ma tu istotne znaczenie. Przewidujemy wszelkie zwężenia, ograniczenia i miejsca trudne do pokonania, omijamy wąskie uliczki, zatłoczone miasta oraz ostre zakręty i bardzo niebezpiecznie wzniesienia. Warto jednak wiedzieć, że wszystko w tej kwestii zależy od profesjonalizmu przewoźnika – TSL Nordic właśnie z niego słynie. Tysiące szczęśliwie zrealizowanych zleceń i tysiące zadowolonych klientów świadczą o naszym podejściu, zaangażowaniu i najwyższej jakości obsługi klienta.

Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!
Kontakt
Szybki kontakt!
+
Wyślij!