Transport ponadgabarytowy Radomsko

Przewóz towarów najczęściej kojarzony jest z transportem towarów spotykanych w sklepach, które zwykle nie zaskakują rozmiarem czy wagą. Tymczasem nadal zdarza się, że trzeba przewieźć większy ładunek, na przykład części konstrukcyjne budynków, maszyny budowlane itd., które wykraczają poza standardowe wymiary. W takich przypadkach oferujemy transport ponadgabarytowy w Radomsku oraz okolicy. Zapraszamy do współpracy.

Transport ponadgabarytowy, Radomsko – czym jest?

Transport ponadgabarytowy jest przeznaczony dla szczególnego rodzaju ładunku. Standardowo na drogach widoczne są pojazdy, które mają określone prawnie wymiary oraz wagę. Jeśli wartości w wymienionym zakresie zostają przekroczone, mowa wtedy o transporcie ponadgabarytowym.

Wspomniane parametry pojazdu są zapisane w ustawie Prawo o ruchu drogowym z 1990 roku. Według znajdujących się tam zapisów mówimy o transporcie ponadgabarytowym wtedy, kiedy samochód wraz ze swoim ładunkiem przekraczają 42 tony masy całkowitej (czyli również z np. kierowcą) lub szerokość jest większa niż 2,5 m, wysokość przekracza 4 m czy długość całkowita wynosi ponad 16,5 m.

W praktyce w tej kategorii przewożone są na przykład maszyny budowlane, zbiorniki, większe elementy konstrukcyjne, urządzenia przemysłowe, części budynków itd. Zgodnie z obowiązującym prawem istnieje szereg zezwoleń wymaganych do legalnego świadczenia usług w zakresie transportu ponadgabarytowego. Rodzaj dokumentu koniecznego do złożenia jest zależny od stopnia przekroczenia norm.

 tel. 600 900 870

tir1
2

Radomsko – transport ponadgabarytowy w wydaniu profesjonalistów

Transport ponadgabarytowy jest więc bardzo wymagający i w pewnym sensie także niebezpieczny – nawet jeśli nie dla kierowcy pojazdu oraz samego samochodu, to na przykład dla dróg, po których się porusza (niekiedy ładunki mogą być zbyt ciężkie, żeby poruszać się po niektórych trasach).

Ponadto nie wszystkie samochody są przystosowane do przewozu ładunków przekraczających ogólne zasady. Dlatego nie każda firma transportowa będzie w stanie wypełnić takie zadanie. U nas natomiast można liczyć na pełne wsparcie w tym obszarze!

Transport ponadgabarytowy, Radomsko – zapraszamy do współpracy

Dysponujemy profesjonalnymi samochodami, które są przystosowane do transportu ponadgabarytowego. Chętnie dopasujemy się do wymagań klientów. Nasi pracownicy przed przystąpieniem do realizacji zadania poznają wymiary, charakter oraz wagę danego ładunku, co umożliwia dopasowanie najlepszego pojazdu, zabezpieczeń, ale też ocenę, czy jesteśmy w stanie podjąć się konkretnego zlecenia.

Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny i zawsze staramy się dopasować do oczekiwań nawet najbardziej wymagających osób. Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników, którzy od lat pracują w branży transportowej oraz doskonale wiedzą, jak przewozić także niestandardowe ładunki.

Oferujemy transport zarówno ogólnopolski, jak i międzynarodowy. Znamy też obowiązujące przepisy, dlatego uzyskanie zezwolenia na przewóz nie jest w naszym przypadku problemem. Zapraszamy do współpracy.

Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!
Kontakt
Szybki kontakt!
+
Wyślij!