Praca kierowcy – jak wygląda, jakie są wymagania i ile można zarobić? Dowiedz się u źródła!

Opublikowano: | Autor:

Praca kierowcy

Praca jako kierowca – zarówno lokalny, jak i międzynarodowy – stanowi coraz popularniejszy wybór wśród Polaków wkraczających na rynek. Przyciąga ona ku sobie nie tylko fanów szeroko pojętej motoryzacji, dla których nie ma nic piękniejszego, niż spędzenie paru godzin w trasie, mknąc przez najrozmaitsze drogi, przy wtórze dźwięków silnika. Istotnym kryterium są również wysokie zarobki, które ta branża może zaoferować. Jak dokładnie wygląda praca kierowcy? Jakie wymagania trzeba spełnić by pracować w zawodzie i na jakie zarobki tak naprawdę można liczyć? Jak przedstawia się ogólny stan sektora transportowego w Polsce? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Kierowca zawodowy – praca pełna korzyści i odpowiedzialności

Jak wskazują najświeższe badania, branża transportowa jest w Polsce jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Przekłada się to na zwiększenie ilości wolnych wakatów, które zająć może każdy kandydat, spełniający określone wymagania – a tych, jak widać, nie brakuje. I trudno się tym trendom dziwić. Zarobki w tym sektorze są niezwykle kuszące, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wymagania – choć są niemałe – nie skupiają się na formalnym wykształceniu pracobiorcy. Nie musisz kończyć studiów aby wsiąść za kółko!

A jakie konkretnie wymagania postawi przed Tobą ta praca? Kierowca kierowcy nierówny; wszystko zależy od docelowego trybu pracy. I tak na przykład, kierowca międzynarodowy, mogący pochwalić się najwyższymi zarobkami w branży, obowiązany jest nie tylko do posiadania prawa jazdy kat. B, ale również C+E, dzięki któremu będzie mógł poruszać się samochodami ciężarowymi. Podobne wymagania będzie musiał spełnić kandydat, chcący pracować jako dostawca na określonym, lokalnym terenie, jeżeli tylko pojazd, który będzie prowadził, nie będzie mieścił się w formalne ramy samochodu osobowego.

Kurierzy miejscy, taksówkarze, a także kierowcy im podobni, zadowolić się mogą wyłącznie standardowym prawem jazdy kat. B. Niemniej, w przypadku na przykład taksówkarza, niezbędne będzie uzyskanie właściwej licencji i znajomość topografii terenu, stanowiącego obszar jego pracy. Innymi z wymagań, jakie pracodawcy mogą przedstawić swojemu przyszłemu pracownikowi, jest oczywiście doświadczenie. Im więcej dni, godzin, czy nawet lat uda Ci się „wyjeździć”, tym większą będziesz miał szansę na zdobycie wymarzonej posady.

TSL Nordic odpowiada na pytania GoWork!

Osoby poszukujące zatrudnienia, niezależnie od branży, w której chciałyby pracować, pragną nie tylko godnych zarobków, ale również stabilności. W tym celu, ważnym jest nie tylko ocena stanu docelowego przedsiębiorstwa, ale całego sektora, z którym przyjdzie im się wiązać. A jak wspominaliśmy wyżej, branża transportowa jest jedną z najlepiej rozwijających się w całej Polsce i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało się w tej materii zmienić.

Nie musisz jednak wierzyć nam na słowo! Postanowiliśmy dowiedzieć się jak najwięcej temat tego sektora u samego źródła, przeprowadzając wywiad z Michałem Grzegorczykiem, CEO firmy TSL Nordic, stanowiącej jedną z najbardziej liczących się firm w branży. Dzięki uprzejmości pana Grzegorczyka, dowiedzieliśmy się więcej na temat specyfiki pracy kierowcy, jego zarobków, a także umiejętności, jakie są kluczowe dla potencjalnego pracodawcy. Dowiedzieliśmy się także, jaką rolę odgrywa dziś ekologia w branży transportowej, jakie unowocześnienia może potencjalnie przynieść przyszłość i jak praca kierowcy zmieniała się na przestrzeni ostatnich lat i co jeszcze ją czeka. Koniecznie sprawdź, co miał do powiedzenia nasz gość – nawet wówczas, gdy nie zamierzasz bezpośrednio wiązać swojej kariery z tą branżą.

No Comments

Post A Comment

10 − pięć =

Szybki kontakt!
+
Wyślij!