Transport niskopodwoziowy – ile kosztuje?

Opublikowano: | Autor:

tir2

Jedną z popularniejszych w obecnych czasach form przewożenia ładunków jest transport niskopodwoziowy. Cena za skorzystanie z takiej usługi nie jest jednolita, a jej wysokość zależna od kilku czynników. Przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy z daną firmą, oferującą możliwość skorzystania z opisywanego typu dostarczenia określonego towaru pod wskazany adres, warto sprawdzić, czym przy ustalaniu swojego cennika kierują się poszczególne przedsiębiorstwa. Pomocne w tym na pewno okażą się informacje, które zgromadziliśmy poniżej.

Od czego zależy cena transportu niskopodwoziowego?

Cena transportu niskopodwoziowego zależna jest m.in. od rodzaju ładunku. W ten sposób najczęściej przewożone są pojazdy wykorzystywane na placach budowy, a zatem m.in. dźwigi, podnośniki oraz koparki. Nie zapominajmy przy tym, że przed przeprowadzeniem takiej operacji niezbędne jest uzyskanie wszystkich, wymaganych ku temu pozwoleń. Aby do tego doszło, należy złożyć wniosek wraz z dokumentacją (najczęściej w formie ekspertyzy mostowej), co jest jednak konieczne, ponieważ przeprowadzenie transportu niskopodwoziowego wymaga szczególnej organizacji. W celu zapewnienia mu właściwego przebiegu trzeba przede wszystkim obrać optymalną dla wybranego pojazdu trasę, pozbawioną (o ile to możliwe) takich „przeszkód”, jak rondo, wiadukt czy wysokie krawężniki.

Niskopodwozie najlepszym sposobem na transport szczególnie wymagających ładunków

Nie tylko sam pojazd, ale również rodzaj naczepy musi zostać odpowiednio dobrany względem przewożonego ładunku, niezależnie od tego, jaki interesuje nas transport. Niskopodwozie doskonale sprawdza się w połączeniu z nawet najcięższymi ładunkami, ponieważ gwarantuje im odpowiednią stabilność. O tym jednak, ile zapłacimy za skorzystanie z pojazdu wyposażonego w naczepę niskopodwoziową, zależy chociażby fakt, jak daleką trasę planujemy. Można łatwo domyślić się, że im będzie dłuższa, tym głębiej do kieszeni przyjdzie nam sięgnąć. Uzyskanie wspomnianych wcześniej pozwoleń niesie za sobą również konieczność uiszczenia pewnych opłat. Transport niskopodwoziowy wyceniany jest więc najczęściej w sposób indywidualny, co stanowi rozsądne rozwiązanie, praktykowane przez większość firm świadczących tę usługę. Często zachodzi także możliwość negocjowania ceny, co sprawia, że kolejni klienci decydują się skorzystać z pomocy dostosowanych do przewożenia najbardziej wymagających ładunków pojazdów, wyposażonych w naczepy. Dają one pewność, że w trasie nie stanie się nikomu (lub niczemu) nic złego.

Transport niskopodwoziowy – ile kosztuje? 

Niskopodwoziowy transport, jako optymalna metoda przewożenia wielkogabarytowych i ciężkich ładunków, staje się coraz popularniejszy. W ten sposób najczęściej przewozimy na przykład masywne maszyny budowlane, pojazdy wolnobieżne typu koparko-ładowarka i wiele innych sprzętów. Tego rodzaju transport gwarantuje o wiele większą stabilność niż przewozy na klasycznych wysokościach platform i naczep. Czy biorąc pod uwagę transport niskopodwoziowy, cena bardzo różni się od kosztów innego typu transportu?

Transport niskopodwoziowy – cena

Ceny przewozów w transporcie niskopodwoziowym kształtuje szereg złożonych czynników. W związku z tym trudno o jedną, uniwersalną stawkę. TSL Nordic systematycznie dokłada wszelkich starań, aby w przypadku każdego realizowanego transportu, a zatem także transportu niskopodwoziowego, cena była przystępna i atrakcyjna dla klientów. Dzięki współpracy z licznymi podmiotami, realizującymi również transport niskopodwoziowy, jesteśmy bardziej elastyczni niż mniejsze firmy transportowe i mamy większą możliwość negocjacji cen. Zapraszamy do kontaktu!

No Comments

Post A Comment

szesnaście − cztery =

Szybki kontakt!
+
Wyślij!