Transport LTL a FTL

Opublikowano: | Autor:

616

Transport drogowy jest jednym z kluczowych aspektów wpływających na sprawne funkcjonowanie gospodarki każdego kraju. Bez jego odpowiedniej organizacji trudno wyobrazić sobie podejmowanie szeregu istotnych działań, mających ogromne znaczenie dla rozwoju państwa.

Budzącymi coraz większe zainteresowanie kwestiami są różnice pomiędzy FTL a LTL, z których nie każda osoba zdaje sobie sprawę. W poniższym tekście umieściliśmy najważniejsze informacje, dzięki czemu nasi czytelnicy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat omawianych usług.

Transport FTL – co to znaczy? Objaśnienie zagadnienia

Transport FTL, czyli Full Truck Load, jest określeniem oznaczającym ładunki całopojazdowe, wypełniające całą przestrzeń ładunkową mniejszej lub większej ciężarówki, samochodu dostawczego bądź naczepy.

To często wykorzystywana usługa. Jest popularna nie tylko w przypadku towarów o dużych gabarytach, ale również wtedy, gdy chodzi o przewóz produktów spożywczych bądź ładunków wymagających szybkiej dostawy.

Transport LTL – co warto wiedzieć?

Ładunki LTL (Less Truck Load) to transport towarów drobnicowych, których objętość nie zajmuje całej przestrzeni ładunkowej. Polega on na tym, że dostępne w pojeździe miejsce dzielimy pomiędzy różnych nadawców, płacących jedynie za przewóz swoich produktów.

Usługa znakomicie sprawdzi się u każdego, komu zależy na dostarczeniu niewielkich przedmiotów pod różne adresy.

Transport FTL a LTL – różnice

W przypadku transportu LTL powinniśmy mieć świadomość, że niejednokrotnie wymaga on poświęcenia więcej czasu na skompletowanie odpowiedniej ilości towarów na danej trasie niż przy świadczeniu usługi FTL, co pozwoli na zapełnienie przestrzeni ładunkowej. Ponadto nierzadko w LTL zachodzi potrzeba dokonania dodatkowych przeładunków, które nie są konieczne w transporcie całopojazdowym.

Transport FTL idealnie nadaje się do przewozu większych ładunków, wymagających szybkiej dostawy, a także kontroli warunków przewozu. Natomiast LTL umożliwia dostarczenie mniejszych towarów, przy których elastyczność czasowa czy ograniczenie kosztów są dla nas kluczowymi aspektami.

Jakie są zalety transportu FTL?

Transport FTL znakomicie sprawdza się w wielu branżach, umożliwiając nam dostarczanie produktów spożywczych, leków, maszyn czy towarów wrażliwych na temperaturę bądź inne czynniki. Usługa pozwala na bezpośrednią dostawę do miejsca docelowego, bez konieczności dokonywania dodatkowych przeładunków.

Ceny w transporcie FTL zazwyczaj są stałe, ponieważ opierają się na możliwości dostawcy, rodzaju transportu oraz cenie paliwa. Co więcej, dostarczenie jednego towaru może zająć kilka dni, w związku z czym przewoźnicy wielokrotnie rezygnują z naliczania opłat dodatkowych.

Kolejną zaletą jest termin dostawy, który może zostać konkretnie ustalony z uwzględnieniem daty, a nawet godziny.

Jakie są zalety LTL?

Transport LTL fantastycznie sprawdza się w przypadku przesyłek kurierskich, przewozu małogabarytowego na krótki dystans, dostaw do wielu odbiorców lub handlu detalicznego. Do jego niezaprzeczalnych zalet możemy zaliczyć dużą oszczędność pieniędzy, która wynika z faktu, że płacimy jedynie za wykorzystywaną przez nas przestrzeń ładunkową. Istotnym walorem LTL jest możliwość transportu towaru w opakowaniach jednostkowych, z której wielokrotnie korzystają mniejsi dostawcy.

Zastosowanie transportu LTL pozwala zrezygnować z dużych zapasów magazynowych, tym samym prowadząc do obniżenia kosztów. To niezwykle elastyczny sposób na przewożenie przedmiotów, dzięki czemu może okazać się korzystny w obliczu zmieniających się potrzeb.

Komu powierzyć transport ładunków? Profesjonalna firma

Przewóz towarów to bardzo ważne zadanie, wymagające nie tylko specjalistycznej floty pojazdów, ale również odpowiedniego podejścia i doświadczenia. W naszej firmie każde zlecenie jest dla nas priorytetowe, dlatego w swoich działaniach stawiamy na dokładność oraz ostrożność.

Dysponujemy wysokiej jakości urządzeniami, pozwalającymi zoptymalizować trasę przewoźnika, by dotarł na miejsce bez zbędnych opóźnień. Zapewniamy klientowi wsparcie, dbając o budowanie pozytywnych relacji, ponieważ wierzymy, że są one podstawą udanej współpracy. W swoich działaniach stawiamy na klarowną komunikację, na bieżąco informując zleceniodawcę o wszelkich postępach. W razie pojawienia się jakichkolwiek niejasności można się z nami skonsultować – udzielimy istotnych wskazówek oraz odpowiedzi

No Comments

Post A Comment

12 + jeden =

Szybki kontakt!
+
Wyślij!