Aplikacje mobilne dla kierowcy ciężarówki

Opublikowano: | Autor:

2

Aktualne czasy sprzyjają łatwiejszej organizacji podróży niż kiedykolwiek wcześniej. Jeszcze kilka lat temu trzeba było ze sobą wozić wydrukowaną, niewygodną i zarazem nie aktualizowaną mapę, jak i próbować rozglądać się i dopytywać mieszkańców o parking dla ciężarówek. Teraz jest znacznie lepiej. Przy użyciu smartfona i odpowiedniej aplikacji mobilnej można zapewnić sobie transport bez jakichkolwiek kłopotów od miejsca odbioru, aż do celu oddalonego o wiele tysięcy kilometrów.

Bans For Trucks – drogi wyłączone dla ruchu ciężarówek

To niezwykle ciekawa i pomocna aplikacja, dlatego warto ją zainstalować jako pierwszą w swoim telefonie używanym podczas podróży. Aplikacja informuje na temat ograniczeń dla ruchu ciężarówek, zarówno chwilowych, jak i stałych, dzięki czemu chroni przed wjazdem w uliczkę, po której nie wolno się poruszać, za co grożą duże kary. Baza danych jest stale aktualizowana i uzupełniana w 40 krajach, dzięki czemu przyda się również podczas jazdy przez w zasadzie całą Europę.

Truck Parking Europe – parkingi dla ciężarówek w 40 krajach

Kolejna niezbędna aplikacja, która powinna pojawić się w telefonie każdego kierowcy. Znajdziemy w niej wykaz parkingów dla samochodów ciężarowych, wraz z opcjonalną filtracją, dzięki której odrzucimy np. zbyt mały parking jak na ciężarówkę z ponadgabarytowym ładunkiem. Co ciekawe, aplikacja pozwala na dodawanie znajomych, a także sprawdzenie wolnych miejsc na niektórych parkingach, co może mieć ogromne znaczenie w przypadku podróży do miejsc zatłoczonych i popularnych. Wówczas znalezienie miejsca może być bardzo trudne, a już w szczególności bez tej aplikacji.

Yanosik – niezbędny w Polsce

W Polsce działa jedna z najpopularniejszych aplikacji dla zmotoryzowanych – Yanosik. Aplikacja działa na podstawie danych z modułu GPS w telefonie i służy do wzajemnego informowania się kierowców o utrudnieniach na danym odcinku trasy w postaci wypadków, remontów czy innych utrudnień ruchu. Aplikacja jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Po włączeniu stale monitoruje naszą trasę i informuje dźwiękowo i wizualnie o zbliżaniu się do problemu, dzięki czemu można w porę zareagować i nieco zwolnić lub zmienić trasę. Zgłoszeń możemy dokonywać także sami – wystarczy kliknąć w odpowiednią ikonkę na ekranie. Dzięki temu kierowcy, którzy będą zbliżać się do zaznaczonego przez nas punktu zostaną poinformowani o danym zdarzeniu.

Aplikacje dla bezpieczeństwa

Oczywiście kierowcy są narażeni na wiele niebezpieczeństw związanych z jazdą po drogach publicznych przez tysiące kilometrów, dlatego warto zainstalować aplikacje, które w tym pomogą. Dobrym wyborem jest między innymi aplikacja TDAPP Truck, która wysyła sygnał SMS do innych kierowców znajdujących się w pobliżu naszego auta. Jeśli ulegniemy wypadkowi, to będzie dobry sposób na poinformowanie innych użytkowników dróg o naszym niebezpieczeństwie. Drugą aplikacją wartą uwagi jest ICE. Służy ona do poinformowania służb ratunkowych o chorobach, przyjmowanych lekach czy osobach, które powiadomić w razie utraty zdrowia lub życia. Ma to ogromne znaczenie właśnie w przypadku kierowców, pokonujących trasy również poza granicami Polski. ICE to standardowa aplikacja, którą znają praktycznie wszyscy ratownicy, również spoza naszego kraju.

No Comments

Post A Comment

trzynaście − dziesięć =

Szybki kontakt!
+
Wyślij!