Spedycja międzynarodowa – jak wygląda?

Opublikowano: | Autor:

spedcyjamiedzynarodowa

Z usług spedytora korzysta coraz więcej firm o różnym profilu działalności, co więcej, pomoc firmy zajmującej się spedycją międzynarodową często okazuje się niezbędna. Czym jest spedycja międzynarodowa i jakie obowiązki ma spedytor? Właśnie tę kwestie postaramy się wyjaśnić poniżej. Zachęcamy do lektury!

Spedycja międzynarodowa – co to?

Przewóz różnego typu ładunków do innego państwa w dzisiejszych czasach jest czymś absolutnie normalnym. Jak jednak wiadomo, transport jakiegokolwiek towaru nie byłby możliwy bez odpowiednio przystosowanego pojazdu, kierowcy i zaangażowania innych osób, czyli bez zaplanowania każdego z działań – i właśnie tym zajmuje się spedycja międzynarodowa.

Spedycja międzynarodowa to zespół działań, których celem jest translokacja ładunku do innego państwa. Najprościej mówiąc, spedycja polega na planowaniu logistycznym wszelkich działań związanych z przewozem towaru.

 

Spedytor – za co jest odpowiedzialny?

Organizacją całego procesu przewozu ładunku do konkretnego państwa zajmuje się spedytor. Wśród zadań spedytora wymienić możemy takie kwestie jak:

  • znalezienie przewoźnika
  • organizacja odpowiednich pojazdów
  • przygotowanie ładunku – ładunek, prawidłowe oznakowanie, zabezpieczenie
  • kontrola przebiegu załadunku, rozładunku oraz transportu przesyłki
  • organizacja kwestii dotyczących składowania i magazynowania towaru

 

Po stronie spedytora znajduje się również organizacja i kontrola odprawy celnej, załatwienie wszelkich formalności, zezwoleń i pozwoleń, przygotowanie wymaganej dokumentacji, podpisanie umów z przewoźnikami. Spedytor powinien również zadbać o zabezpieczenie interesów zleceniodawcy, mowa tutaj o zabezpieczeniu dla zleceniodawcy na przykład na wypadek uszkodzenia przewożonego ładunku.

 

Na koniec

Transport towarów za granicę, zarówno do krajów Unii Europejskiej, jak również do innych państw na terenie Europy to skomplikowany i generuje spore koszty proces. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonych spedytorów, który zadbają o każdą kwestię i zabezpieczą nasze interesy. Jeśli, potrzebujesz zaufanego spedytora to serdecznie zapraszamy do TSL NordicSpedycja międzynarodowa na najwyższym poziomie w UE.

No Comments

Post A Comment

jeden × pięć =

Szybki kontakt!
+
Wyślij!